לב של אבן

מאת מונטי ווייט

 

 לאחרונה דוּוח אודות שני מאובנים ששינו צורה, ונראים כמו מאובנים של משהו אחר ממה שהם באמת.

המאובן הראשון[1] הוא של לטאת ים קדומה (אִיכְטִיאוֹזַאוּר), והוא מוצג במוזאון הלאומי ללווייתנים בקרדיף שבבריטניה. המאובן הזה הוצג במוזאון למעלה ממאה שנה, ואלפי אנשים - אם לא מיליונים - חזו בו. בסתיו האחרון הוחלט לנקות את המוצג. כאשר עשו זאת הטכנאים, הם גילו להפתעתם שחלק מעצמות המאובן עשויות חומר, שכוסה בחמש שכבות של צבע כדי ליצור גוון דומה לעצמות המאובן. כמו כן הסתבר שהמוצג הזה, האִיכְטִיאוֹזַאוּר, בעצם מורכב משני מוצגים שונים. דוקטור קרוליין באטלר, האחראית על שימור המוצגים במוזאון, אמרה: "המוצג היה תערובת (מסג) של שני סוגי לטאות ים, בתוספת ניסיון מתוחכם להשלימה בעזרת אברים מלאכותיים. הנהלת המוזאון מתכוונת להחזיר את האִיכְטִיאוֹזַאוּר המלאכותי אל המדפים, ולהציגו כזיוף ויקטוריאני (זיוף שנעשה בתקופה הוויקטוריאנית, לפני כ-150 שנה)". מעניין אם בעוד מוזאונים לטבע ברחבי העולם קיימים מוצגים שאינם אלא זיוף!

המאובן השני, שגם הוא אינו מעיד על מה שהוא באמת, הוא הדינוזאור הידוע "T" (טְרִיצֶרַטוֹפְּס) מוצג במוזאון סמיתסוניאן (מוזאון להיסטוריה של הטבע בארה"ב). מאמר שפורסם בנשיונל ג'יאוגרפיק, מגלה שבעצם המוצג הזה הורכב בשנת 1905 מעצמות של 14 בעלי חיים שונים. יתר על כן, הרגל של המאובן אינה שייכת כלל לדינוזאור המסוים הזה.[2] שוב עולה השאלה: כמה מאובנים שמוצגים במוזאונים ברחבי העולם מורכבים בעצם מבעלי חיים שונים?

דיווחים אלה מבהירים שעלינו להיות חשדניים. לא כל דבר שאנחנו רואים במוזאונים בהכרח מייצג את האמת. לפעמים, כדי לתמוך בתורת האבולוציה, מניחים על המדף מצג שווא. אינני אומר שהמוזאונים עושים זאת במכוּון, כדי להתעות, אבל בין שהדבר נעשה בתום לב ובין שנעשה בזדון, מדובר בשקר.

הרשלנות שבה חוברו העצמות של בעלי החיים השונים מבטאת ככל הנראה את תמיכתם של אותם מוזאונים בתורת האבולוציה, לפיה כל היצורים החיים הופכים במשך הזמן למורכבים יותר. אם דברים מסוימים בטבע הפכו למורכבים יותר, מדוע לא לדמיין את המראה שלהם ולהציגו לקהל?

שתי הדוגמאות האלה מלמדות ששיטת השחזור של מאובנים משתנה ממקרה למקרה, והיא תלויה במידע שקיים בזמן שחזורם. השחזור מתבסס על מעט ראיות וממצאים, ועל הרבה תאוריות שאינן מוּכחות.

סיפור זה רק מחזק את העובדה שעלינו לבסס את התפיסה שלנו על מה שנאמר בדבר אלוהים, שהוּכח לאורך ההיסטוריה כאמין ביותר. בעלי חיים, גם הדינוזאורים, נבראו על ידי אלוהים. אבולוציה לא הייתה ואינה מתרחשת גם היום. המאובנים האמיתיים שכן נתגלו מעידים על דבר אחד בלבד - אותם יצורים נקברו במהירות רבה באירוע דרמתי שהתרחש בכל העולם. והתנ"ך מספר לנו אודות אירוע כזה - המבול.

  

המאמר FOSSIL FACADE

מתוך  creation 23(3) June-August 2001

 


 

[1]  מתוך Electronic The daily Telegraph, London, Issue no., 2023, Friday, 8 December 2000.

[2]  מתוך New and Improved National Geographic 198(6), December 2000